DSİ Haberler


Sulama Birlikleri ile Toplantı

10.05.2013
Antalya'da DSİ-Sulama Birliği Toplantısı

Devlet Su İşleri 13. Bölge Müdürü Sayın Turkay Özgür, Bölge Müdürlüğü Konferans salonunda Antalya ilinde bulunan 24 Sulama Birliği Başkanı ile bir araya geldi.


6172 Sayılı Sulama Birlikleri Kanununu hakkında bilgi alışverişinin yapıldığı toplantının açılış konuşmasını Bölge Müdürü Sayın Turkay Özgür yaptı.

Bölge Müdürümüz Turkay Özgür konuşmasında 80 adet Sulama tesisimizden, 24 âdeti Birliklere, 14 âdeti Belediyelere, 27 âdeti yas kooperatiflerine,10 âdeti Köy Tüzel kişiliklerine ve 5 âdeti de yer üstü kooperatiflerine devredilmiştir. Toplam devredilen alan 145000 ha’dır. Sulama alanlarını artırarak sulama oranımızı hep beraber daha üst seviyelere çıkarmak hepimizin sorumluluğu olmalıdır diyerek Antalya bölgede su sıkıntısının bulunmadığını belirtti.

24 adet Sulama Birlik Başkanının söz alarak konuşma yaptığı toplantıda Başkanlar; Devlet Su İşlerine ve Bölge Müdürümüz Turkay Özgür’e teşekkür ederek DSİ ile uyumlu bir şekilde çalışmakta olduklarını, şu an itibari ile her hangi bir sorunlarının bulunmadığını bildirdiler.