DSİ Haberler


DSİ Antalya'da Engeller Kalktı

30.12.2016

2005 yılında yayınlanarak yürürlüğe giren 5378 sayılı Engelliler hakkında kanunda “Kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmi yapılar, mevcut tüm yol, kaldırım, yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel alt yapı alanları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılmış ve umuma açık hizmet veren her türlü yapılar bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren engellilerin erişebilirliğine uygun duruma getirilir” denilmektedir.

Bu kapsamda DSİ 13. (Antalya) Bölge Müdürlüğümüz idari binası ve bağlı alanlar engellilerin erişimine uygun hale getirildi.

Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun yaptığı açıklamada: “Türkiye’de 2,5 milyon bedensel engelli vatandaşımız var ve hepimiz birer engelli adayıyız. Yapılan bu hizmetlerle engelliler için hayatı kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. DSİ yatırımda olduğu gibi sosyal alanda da öncü bir kuruluş olmayı sürdürmektedir. İlgili yasa kapsamında Bölge Müdürlüğümüz idari binasına 5 duraklı bir asansör, idari binamızın girişi, yemekhane ve misafirhane girişine rampalar ile her katta bir engelli tuvaleti yapılmıştır. Yapılan imalatların tümü standartlara uygun olarak yapılmıştır.

İnşallah bundan sonra engelli vatandaşlarımız ve çalışanlarımız fazla sıkıntı çekmeden istedikleri işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebileceklerdir.” dedi.