DSİ Haberler


Bakanlığımızın Mobil Tanıtım Tırı Faaliyetleri İzmir ve Manisa’da

02.01.2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşların faaliyetlerinin halkımıza doğrudan tanıtılması, orman ve su kaynaklarının doğru kullanımının önemine vurgu yapılması ve Bakanlığımıza ilişkin farkındalık oluşturulması amacıyla faaliyetlerini gerçekleştiren Mobil Tanıtım Tırları İzmir ve Manisa’da.

Mobil Tanıtım Tırı İzmir’de

Mobil tanıtım aracının I. Etabında yer alan DSİ 2.İzmir Bölge Müdürlüğü’ndeki faaliyetleri 29-30 Aralık 2016 tarihlerinde İzmir Konak meydanında gerçekleştirildi.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Konak meydanında gerçekleştirilen faaliyetin, açılış konuşması İzmir Orman Bölge Müdürü Şahin Aybal tarafından yapıldı. Törene İzmir Vali Yardımcısı Hüseyin İçten, DSİ 2.(İzmir) Bölge Müdürü Hayati Çelenk, İzmir Meteoroloji Bölge Müdürü M. Latif Gültekin katıldı. Kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri, çok sayıda vatandaşın katılım sağladığı etkinlikte DSİ’nin baraj maketi ve İzmir’in yatırımlarına ait görsellerin bulunduğu sergi büyük ilgi gördü. Etkinlik boyunca İzmir yatırımları kitapçıkları, broşürleri, ilgili kurumlar tarafından hazırlanan bakanlık promosyon ürünleri ve İzmir’in yöresel lokması katılımcılara dağıtıldı.

Mobil Tanıtım Tırı Manisa’da

Mobil tanıtım aracının I. Etabında yer alan DSİ 2.(İzmir) Bölge Müdürlüğü Manisa ili faaliyetlerinin tanıtımı 26-27 Aralık 2016 tarihlerinde Manisa’da gerçekleştirildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar IV. Bölge Müdürlüğünün koordinatörlüğünde Manisa Valiliği önündeki meydanda gerçekleştirilen faaliyetin, açılış konuşması Doğa Koruma ve Milli Parklar IV. Bölge Müdür Vekili Osman Malkoç tarafından yapıldı. Kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri, çok sayıda vatandaş ile öğrencilerin katılım sağladığı etkinlikte DSİ’nin baraj maketi ve Manisa yatırımlarına ait görsellerin bulunduğu sergi büyük ilgi gördü. Etkinlik boyunca Manisa yatırımları kitapçıkları, broşürleri, ilgili kurumlar tarafından hazırlanan bakanlık promosyon ürünleri ve Manisa’nın yöresel lokması katılımcılara dağıtıldı.