DSİ Haberler


Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bakanlık Yardımlarını Kızılay'a Teslim Etti

16.03.2017
"Orman ve Su İşleri Bakanlığı Suriye’deki Mazlumlara Yardım Elini Uzatıyor” sosyal sorumluluk kampanyası çerçevesinde toplanan yardımlar teslim edildi.

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık tarafından düzenlenen “ Suriye Acil Yardımınızı Bekliyor – Orman ve Su İşleri Bakanlığı Suriye’deki Mazlumlara Yardım Elini Uzatıyor” sosyal sorumluluk kampanyası çerçevesinde toplanan yardımları düzenlenen törenle Kızılay Genel Müdürüne teslim etti.

DSİ Konferans Salonunda düzenlenen merasime Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, Müsteşar Akif Özkaldı, Müsteşar Yardımcıları, Ali Rıza Diniz, İbrahim Çiftçi, Cemal Nogay, DSİ Genel Müdür Yardımcıları, Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Bakanlığa Bağlı Orman, Doğa Koruma Milli Parklar, Meteoroloji, Su Yönetimi, Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdürleri, Bakanlık ve DSİ Genel Müdürlüğünden Daire Başkanları ve ilgililer katıldılar.  

Ormancılık, Su ve Meteoroloji Alanlarında Muhteşem Yatırımlara İmza Atıyoruz

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda konuşma yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Bakanlık olarak yatırımlar yaparak halkımızın istifadesine sunuyoruz. 2003 yılından günümüze,  Ormancılık,  Su ve  Meteoroloji alanlarında muhteşem yatırımlara imza atan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, yurtiçi ve dışında çok sayıda sosyal ve insani yardım faaliyeti de  gerçekleştiriyor.

Ülkemizin son 14 yılda elde ettiği kazanımları ve milletin iradesini ortadan kaldırmayı hedefleyen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında,  iş makinelerimiz ile stratejik noktaları tutarak, daha büyük olayların yaşanmasının önüne geçtik.

DSİ, TİKA ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa gerçekleştirdiği çalışmalarla Afrika’nın çeşitli ülkelerinde susuzluk yaşayan insanlar için sağlıklı ve temiz içme suyu sağladık. KKTC, Gürcistan, Makedonya, Bosna Hersek, Yunanistan, Rusya, İsrail, Arnavutluk ve Libya'ya  Orman yangınlarıyla mücadele maksadıyla  helikopter ve uçak  gönderiyoruz.

Bugün de Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak savaş mağdurları için “Suriye Acil Yardımınızı Bekliyor” kampanyası dahilinde topladığımız yardımları Kızılay’a teslim ediyoruz.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak, sosyal ve insani yardım projelerimizi artırarak sürdüreceğiz. Unutmayın ki ekmeğimizi paylaşınca azalmaz.” dedi.

”Suriye Büyük Bir Yıkım Bataklığında Can Çekişiyor”

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ta konuşmasında Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve bakanlık çalışanlarına göstermiş oldukları bu duyarlılıktan dolayı teşekkür etti. Kınık ”Suriye büyük bir yıkım bataklığında can çekişiyor. Dünyada elini taşın altına koyan nadir ülkelerden birisiyiz. Kapılarımızı mültecilere  açtık, Anadolu’ya kabul ettik.” Dedi.

Kınık sözlerini “Bizim aracılığımızla özellikle Halep'ten gelen masum insanlara ulaştırmak adına ilettiğiniz yardımlar için şükranlarımı sunuyorum. “diyerek sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu 525 bin TL’lik yardım çekini “Gönülden verilen yardımlar bereketli olur” diyerek Kızılay Genel Başkanına takdim etti. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık da Bakan Eroğlu’na kampanya anısına “Teşekkür Plaketi” verdi.