DSİ Haberler


Milletvekili, Kaymakam ve Belediye Başkanlarından DSİ 6. Bölge Müdürlüğüne Ziyaret

20.03.2017

Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Kumlu Belediye Başkanı İbrahim Paç,  Devlet Su İşleri 6. (Adana) Bölge Müdürü Mevlüt Aydın'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Bölge Müdürü Mevlüt Aydın ile Hatay ili ve yine Hatay’a bağlı Reyhanlı, Altınözü ve Kumlu İlçelerinde yapımı devam etmekte olan ve yapımı planlanan DSİ Yatırımları üzerine geniş kapsamlı istişarelerde bulunuldu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bölge Müdürü Mevlüt Aydın; “Devlet Su İşleri olarak bölgenin en büyük çaplı projelerine imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Hatay’ın en büyük projelerinden biri olan, Amik Ovası'nın sulama suyu ihtiyacını karşılayacak Reyhanlı Barajı'nda inşaat hız kesmeden devam ediyor. Yöre halkının uzun yıllardır beklediği barajının hizmete alınması ile Amik Ovası’nda 600 bin dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak ayrıca 200 bin dekar arazi taşkından korunacaktır. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde yaptığımız çeşitli, baraj, gölet, köprü inşaatları ve dere ıslah çalışmaları ile Hatay’ımızın sadece bugününü değil geleceğini de düşünüyoruz” dedi.

Milletvekili Şanverdi, DSİ Genel Müdürlüğü’nün Hatay iline yapmış olduğu çalışmalardan dolayı  Devlet Su İşleri 6. (Adana) Bölge Müdürü Mevlüt Aydın'a teşekkür etti.  Ziyaret günün anısına fotoğraf çekimi ile sona erdi.