DSİ Haberler


DSİ’den Niğde Murtaza Ortaokulu’na Destek…

12.04.2017
Her yıl gönüllülük esasına göre devam ettirdiğimiz “Köy Okullarına Yardım Kampanyası” ile eğitim çağındaki öğrencilerimizin temel ihtiyaçları karşılanıyor.

DSİ çalışanları 54 yıldır  Edirne’den Iğdır’a, Kars’tan Muğla’ya, Türkiye’nin dört bir tarafında eğitimlerine; kaleme, silgiye, çantaya, ayakkabıya ve daha birçok şeye muhtaç şekilde devam etmeye çalışan miniklere yardım elini uzatmaya çalışıyor. 1963 yılında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının başlattığı ve her yıl gönüllülük esasına göre artarak devam ettirdiği “Köy Okullarına Yardım Kampanyası” ile eğitim çağındaki öğrencilerimizin temel ihtiyaçları karşılanıyor.

Bu kapsamda belirlenen, Niğde–Çiftlik–Murtaza Köyü Ortaokulu ve Kahramanmaraş–Çağlayancerit–Yeşiloba İlkokulu öğrencilerine dağıtılmak üzere DSİ çalışanlarından  toplanan yardımlar neticesinde gönderilecek olan malzemeler tedarik edilmişti .

7 Nisan 2017 tarihinde DSİ 4 .(Konya) Bölge Müdür Yardımcısı Ejder Akbaş, DSİ 45. ( Niğde) Şube Müdürü Baki Türktemiz, Destek Hizmetler Şube Müdürü Adem Çeşme ve ilgili personelden oluşan heyet tarafından Niğde–Çiftlik–Murtaza Köyü Ortaokulu’na ziyarette bulunularak,  Çiftlik İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Çelik,  okul idarecileri ve çok sayıda vatandaşın da katılımıyla gerçekleştirilen programda, daha önce belirlenen okul ihtiyaç malzemeleri düzenlenen törenle öğrencilere dağıtıldı.