DSİ Haberler


“Bilgisayar İşletmenliği” Programı Sertifika Merasimi Düzenlendi

14.04.2017
Katılımcılara sertifikaları Genel Müdürümüz Murat Acu tarafından verildi.

Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığımız tarafından 3 grup halinde düzenlenen“Bilgisayar İşletmenliği” programı sertifika merasimi 14 Nisan 2017 tarihinde DSİ Konferans salonunda düzenlendi. Söz konusu merasime  Genel Müdürümüz Murat Acu, Genel Müdür Yardımcılarımız Ergün Üzücek, Kaya Yıldız, Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı Ayhan Demiryürek  Hidroelektrik Enerji Dairesi Başkanı Lütfi Eyüboğlu, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Hasan Çakıryılmaz, Daire Başkan Yardımcıları, Şube Müdürleri ve ilgililer katıldı. 

Genel Müdürlüğümüzde özellikle 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu kapsamında (2828 sayılı Kanun) atanan personelin bilgi ve tecrübelerinin geliştirilmesi amacıyla Keçiören Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü eğitmenlerince Etlik Eğitim Tesislerinde Şehit ve Gazi Yakını 31 personelimiz ve Çocuk Esirgeme Kurumu ataması olan 17 personelimiz ile Kurumumuzda çalışan diğer 20 personelimize 03 Ekim 2016- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında 3.Grup olarak Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı 160 saatlik “Bilgisayar İşletmenliği Kursu” düzenlendi. 

Eğitimde başarılı olan katılımcılara sertifikaları Genel Müdürümüz tarafından takdim edildi. Merasimde kısa bir konuşma yapan DSİ Genel Müdürü Murat Acu;"Terörle mücadele ve yurttan çıkan arkadaşlarımıza desteğim tam. Belki ilerde başka kurslar da düzenleyebiliriz. Kendimizi geliştirmeliyiz. İnsana yatırım esastır ve her zaman kazandırır. 

Sizlerden beklentim bundan sonra düzenlenecek olan tüm eğitim programlarında etkin bir şekilde eğitim programı içerisinde yer almanız, sorgulayan yorumlayan ve sahip olduğunuz teknik bilgi ve birikiminizi Ülkemiz ve Kurumumuz menfaatleri için nasıl etkin bir biçimde kullanılacağının arayışı içerisinde olan birer DSİ mensubu olmanızdır. " dedi.  

Acu sözlerini  eğitim programında yer alan, katkı koyan ve emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyor, sağlık ve başarı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum diyerek sonlandırdı.

Konuşmanın ardından Yurtay Derneği ve Şehit Yakınları ve Gaziler Derneği yönetim kurulu üyeleri Genel Müdürümüz Murat Acu'ya destek ve katkıları için teşekkür plaketi takdim etti.