DSİ Haberler


DSİ 12. Bölge Müdürlüğü, 10. Sondaj Şube Müdürlüğünde Yeni Makine Sevinci

18.04.2017

Genel Müdürlüğümüz hizmet alanı için de, yurtiçi ve dışındaki hizmetleriyle her zaman birinciliği elinde tutan kayseri 10. Sondaj, Bölge Müdürlüğümüz tarafından takdir edildi. 

Genel Müdürlüğümüzce satın alınıp Bölge Müdürlüğümüze transfer edilen 1. Etabın ilk 450 metre delgi kapasiteli, çift motorlu ve Top Head’li (rotari başlığı) FRASTE FS 400 Serisi 17-4002 DSİ no’lu Su Sondaj Makinesi 10. Sondaj Şube Müdürlüğünce teslim alındı. 

Yaklaşık 5.5 milyon TL değerindeki makina Bölge Müdürü Okan Bal ve sondaj ekibiyle birlikte hizmete alındı. Bölge Müdürü Bal yeni sondaj makinesi ile sondaj delgi kapasitelerinin arttığını, çalışma ortamlarının daha sağlıklı ve güvenli hale geldiğini belirterek, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunarak, bölgemizin üstün gayret ve başarılı çalışmalarının Genel Müdürlüğümüz tarafından takdir edilmesi hem büyük mutluluk hem de çalışanları motivasyon açısından çok önemli olduğunu beyan etti. Bal, Genel Müdürlüğümüz tüm yetkililerine şükranlarını sunduğunu beyan etti.