DSİ Haberler


Gölpazarı Demirhanlar Barajı İnşaatı Bütün Hızıyla Devam Ediyor…

19.03.2018
Proje ile 6 bin 670 dekar zirai araziye su sağlanacak.

DSİ Bilecik’e yaptığı yatırımlarla Bilecik ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Bilecik ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. DSİ olarak son 15 yılda Bilecik ilinde 6 baraj inşa ettik.85 640 dekar araziyi sulamaya açtık. 

Demirhanlar Barajı’nda Çalışmalar Bütün Hızıyla Devam Ediyor

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından  inşa edilen Gölpazarı Demirhanlar Barajı’nda çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.

Temelden 26,5 metre yüksekliğe sahip olacak barajın inşaatında şu ana kadar derivasyon ve dipsavak imalatları tamamlanırken, sıyırma kazılarına devam ediliyor. Bu çalışmalarla yüzde 38 fiziki gerçekleşme sağlanan barajın bu yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

6.670 Dekar Zirai Araziye Su Sağlanacak

Yüzde 38 fiziki gerçekleşme sağlanan Demirhanlar Barajı için 32 milyon 100 bin TL tutarında harcama yapılacak. 6.670 dekar zirai araziye su temin edecek olan tesis ile ülke ekonomisine yılda 5,5 milyon TL katkıda sağlanacak.