DSİ Haberler


2018/Mayıs Hatay İSYKK Toplantısı Gerçekleştirildi

29.05.2018

Hatay İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2018/Mayıs Toplantısı, Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu Başkanlığında, DSİ 63. Şube Müdürlüğü Sekretaryası yükleminde, DSİ 6. Bölge Müdür Yardımcısı Bekir Pehlivan, 63. Şube Müdürü Mehmet Ekinci ve Hatay İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurul Üyelerinin katılımıyla, Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda yapıldı.

Hatay Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu’nun açılış konuşmasının ardından hazırlanan gündeme uygun olarak gerçekleştirilen toplantıda, DSİ 63. Şube Müdürü Mehmet Ekinci Hatay, İl Taşkın Koordinasyonu ve Islahı, Yapılan Derelerin Belediyelere Devir Edilmesi ile ilgili sunumunu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Bayram Öksüz ise Katı Atık Yönetimi ve Depolama Tesislerinin Havzadaki Kirliliğe Etkisi ile ilgili bilgilendirme sunumunu gerçekleştirdi.


Daha önce yapılan toplantıda alınan kararlar ile ilgili değerlendirmeler yapılarak kurul başkanı ve üyelerinin önerileri doğrultusunda kararlar belirlenmiş ve kapanış gerçekleşmiştir.