DSİ Haberler


Yalova İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2018 Mayıs Toplantısı Gerçekleştirildi

06.06.2018

Yalova İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu 2018 yılı Mayıs ayı toplantısı, Yalova Vali Yardımcısı Sayın Dr. Ahmet Kurt Başkanlığında, 05.06.2018 tarihinde Yalova Valiliği Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Yalova İSYKK bu ay yapılan toplantısında, DSİ 1. Bölge Müdürlüğü Jeoteknik Hizmetler ve YAS Şube Müdürü Kemal Olgun tarafından, 167 sayılı Yeraltı Suları Kanununa göre yeraltı suyunun izin ve kullanım durumları hakkında sunum yapıldı. Sunumun ardından Vali Yardımcısı Sn. Dr. Ahmet Kurt ve kurul üyeleri bilgi alışverişinde bulundu.

İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısına; Devlet Su İşleri 1. Bölge Müdürlüğü, Yalova Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Orman İşletme Müdürlüğü, Yalova İl Özel İdaresi, Orman ve Su işleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Yalova Şube Müdürlüğü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İlbank A.Ş. Bölge Müdürlüğü, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği, Yeşil Körfez Su Birliği Başkanlığı, İl Sağlığı Müdürlüğü, Karayolları 1. ve 14. Bölge Müdürlüğü, Karayolları Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürlüğü, Yalova İl Meteoroloji Müdürlüğü, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı temsilcileri tarafından katılım sağlandı.