DSİ Haberler


DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü’nde Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Semineri Başladı

27.06.2018

DSİ Genel Müdürlüğü Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nca 26-30.06.2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ‘Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Semineri’ DSİ 14. (İstanbul) Bölge Müdürlüğü Orhantepe AR-GE ve Eğitim Tesisleri’nde başladı. Strateji Geliştirme Dairesi Başkan Yardımcısı Mustafa Parlak’ın başkanlık ettiği seminere; DSİ 14. Bölge Müdürü Sedat Özpınar, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile ilgili teknik ve idari personel iştirak etti.

Seminerin açılış konuşması Daire Başkan Yardımcısı Mustafa Parlak tarafından gerçekleştirildi. Seminerde iki ana konu başlığı olarak DSİ alacakları ve muhasebe hizmetleri sorunlarının ele alınacağını söyleyen Daire Başkan Yardımcısı Mustafa Parlak, seminere katılanların katkılarının çok önemli olduğunu ifade etti. 24 Haziran Seçimleri’nden sonra uygulanacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin DSİ’nin işleyişini etkileceğini belirten Daire Başkan Yardımcısı Mustafa Parlak, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı birimlerinin işleyişine etkileri hakkında bilgi vererek, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nın öneminin artacağını söyledi. Daire Başkan Yardımcısı Mustafa Parlak konuşmasını Bölge Müdürü Sedat Özpınar başta olmak üzere seminere ev sahipliği yapan DSİ 14. Bölge Müdürlüğü çalışanlarına ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederek sonlandırdı.

Daire Başkan Yardımcısı Mustafa Parlak’ın ardından konuşmasını yapmak üzere DSİ 14. Bölge Müdürü Sedat Özpınar kürsüye davet edildi. Melen Sistemi ve Melen Barajı başta olmak üzere DSİ 14. Bölge Müdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendiren Bölge Müdürü Sedat Özpınar; 2003 yılından bugüne kadar İstanbul için toplam 5 milyar 820 milyon TL yatırım harcaması yapılarak yılda 870 milyon m3 içme suyu temin edildiğini ve tamamlanan 6 adet dere ıslahı ile 6 yerleşim yerinin taşkınlardan korunduğunu söyledi. Bölge Müdürü Sedat Özpınar konuşmasını ‘‘Kuruluşumuzun vizyonu olan su kaynaklarının geliştirilmesi, korunması ve yönetilmesi süreçlerinin Stratejik Yönetim anlayışı ile gerçekleştirilmesinde etkin ve yol gösterici birim olan Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Semineri’nin başarılı geçmesini ve faydalı olmasını dilerim’’ sözleri ile sonlandırdı.

Bölge Müdürü Sedat Özpınar’ın konuşmasının ardından ‘DSİ 14. Bölge Müdürlüğü Tanıtım Filmi’ izlendi.

Dört gün sürecek olan seminerde ele alınacak konu başlıkları şunlardır: İstatistik ve DSİ İş Zekası Uygulaması, Süreç Yönetimi ve DSİ Süreçleri, 2017 Sayıştay Bulguları Analizi, Genel DSİ Gelirleri ve ALTAY Yazılımı, 6183 Sayılı Kanun ve Kabahatler Kanunu, Alacakların Takibi ve Envanter Çalışmaları, Alacakların Takibinde Hukuki Uygulamalar, Bütünleşik Muhasebe Sisteminde Entegrasyon, Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Sistemi, MYS, Yeni Muhasebe, Genel Değerlendirme ve Kapanış.