DSİ Haberler


Konya Bölge Müdürü Çınar, Niğde’de İncelemelerde Bulundu

12.07.2018

DSİ 4. (Konya) Bölge Müdürü Birol Çınar, Bölge Müdür Yardımcısı H. Koray Bilgi ve ilgili personelden oluşan heyet, 9-10 Temmuz 2018 tarihlerinde DSİ Genel Müdürlüğünce Niğde ilinde yapılan yatırımları yerinde inceledi. Projelerdeki çalışmaların sahada kontrol edilmesinin ardından şantiyelerde yapılan toplantılarda; çalışmalarda gelinen aşama, çalışma programına riayet edilip edilmediği ve yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Çalışmalarda görülen aksamalar ve eksiklikler ile ilgili uyarılar yapılarak gerekli talimatlar verildi. İş programına uyan ve çalışmalarını hızlı ve kaliteli bir şekilde sürdüren projelerin yüklenici firma ve kontrollük teşkilatına teşekkür edilerek, başarılı çalışmaların işin sonuna kadar sürdürülmesi istendi.

Bölge Müdürü Birol Çınar başkanlığındaki DSİ heyeti, iki günlük Niğde programı kapsamında aşağıda belirtilen tesisleri yerinde inceledi.

Ulukışla ilçesi;

Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek DSİ projeleri hakkında değerlendirme toplantısı düzenlendi.

- Ulukışla İçmesuyu Tesisleri (İsale Hattı+Arıtma Tesisi),

- Handeresi Barajı ve Sulaması,

- İmrahor Barajı ve Sulaması
Bor ilçesi;

Kemerhisar Gökbez Barajı ve Sulaması,
Merkez İlçesi;

Kayırlı Barajı ve Sulaması,
Çiftlik ilçesi;

Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek ilçe merkezi taşkın koruma tesisi ve belediye tarafından yapılan park ve rekreasyon alanı incelendi.

Çiftlik İlçe Merkezi Taşkın Koruma Tesisi,
Çamardı ilçesi;

Ören Barajı ve Sulaması,

Bademdere Barajı ve Sulaması,

Belediye Başkanlığı ziyaret edilerek değerlendirme toplantısı düzenlendi.