DSİ Haberler


Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’dan Gölecik Barajına Ziyaret

09.08.2018

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve beraberindeki firma yetkilileri ile birlikte Karacabey Gölecik barajında incelemelerde bulundu.

35.8 Milyon m3 su biriktirme hacmine sahip baraj Karacabey ilçe merkezinin yıllık 7.44 milyon m3 içme ve kullanma suyunu sağlayacak. Aynı zamanda bölgenin 45.870 dekar mümbit toprakları suyla buluşacak. Barajın tamamlanması ile proje sahasındaki halkın önemli ihtiyaçları olan içme, endüstri ve tarımsal amaçlı su yönünden bölge insanı rahat bir nefes alacak.

DSİ Bursa Bölge Müdürü Hayati Çelenk, baraj sahasında yapılan incelemelerde Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’a devam eden imalatlar yürütülen çalışmalar, barajın geldiği seviye hakkında ve Bursa’ya 16 yılda sulama, içme, kullanma ve taşkın korumaya yönelik alanlarda çok önemli işlere imza atıldığını belirtti.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’da ilçemize önemli yatırımlarda bulunan Kurumumuz adına başta Bölge Müdürümüz Hayati Çelenk olmak üzere barajın inşasında emeği ve katkısı geçen herkese teşekkür etti.