DSİ Haberler


Oktay, Özkaldı ve Acu Ordu’da İncelenmelerde Bulundu

09.08.2018

7 Ağustos 2018 gece saatlerinde yoğun yağış nedeni ile Karadeniz Bölgesinde bazı illerimizde sel felaketi yaşandı.

Ordu İlimizde yaşanan sel afeti nedeniyle Cumhurbaşkanı Yardımcımız  Fuat Oktay Başkanlığındaki heyet özellikle sel felaketinin yoğun yaşandığı Fatsa ilçesinin  Yalıköy mahallesinde incelemede bulunarak, mahalle sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi.

8 Ağustos tarihinde yapılan incelemede  Cumhurbaşkanı Yardımcımız  Fuat Oktay Başkanlığındaki heyette Ordu Valisi Seddar Yavuz, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Genel Müdürümüz Murat Acu, Kaymakamlar , Belediye Başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri yer aldı.

İncelemelerinin ardından Ordu Valiliği'nde düzenlenen  ''Koordinasyon Toplantısına'' başkanlık eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ordu'daki son durumla ilgili yaptığı açıklamada, "Şu an itibariyle mağdur, herhangi bir ihtiyacı olan ve karşılanmayan vatandaşımız bulunmamaktadır. Dere yataklarına gerek konut, gerek iş yeri yapımıyla alakalı bundan sonrasında çok daha hassas olmamız gereken bir döneme giriyoruz." diye konuştu.

"66 konut, 264 iş yeri ve 60 araç zarar gördü." bilgisini veren Oktay, "Bir can kaybımız olmadı. Hasarın boyutu da medyadaki algı boyutundan daha alt seviyelerde." dedi.

Basın Toplantısında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Eski Bakanlardan İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’ta yer aldı.