DSİ Haberler


İç Kontrol, Kurumsal Risk Yönetimi ve Süreç Değerlendirme Çalıştayı Devam Ediyor

27.09.2018

Genel Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığınca koordine edilen "İç Kontrol, Kurumsal Risk Yönetimi ve Süreç Değerlendirme Çalıştayı" Bölge Müdürlüğümüz eğitim tesislerinde 24 Eylül 2018 Pazartesi günü başladı.

Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra birimleri (Bölge Müdürlükleri) Risk Ekibi Üyelerinden 65 personelin katılımı ile gerçekleştirilen çalıştayda, Kamu İç Kontrol Standartları Uyum Eylem Planı Genel Müdürlük Kurumsal Risk Yönetimi Eylem Planı ve Süreç Değerlendirmesi yapılmaktadır.

Çalıştayın ilk gününde Bölge Müdür Yardımcımız M. Muhittin Özyalvaç’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından, Strateji Geliştirme Daire Başkan Yardımcısı Mustafa Parlak program hakkında genel bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Çalışma gurup ve konuları belirlendikten sonra katılımcılar çalışmalara başladı.

Ayrıca Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığının gerçekleştirdiği eğitim programlarında gelenek haline getirilen “hatıra ağacı”, çalıştayın verimli bir şekilde sürdürülmesi dileği ile Bölge Müdürlüğümüz eğitim tesisi bahçesine dikildi. Söz konusu çalıştay 28 Eylül Cuma günü sona erecektir.