DSİ Haberler


Bursa Bölge Müdürlüğü’nde Sulama Birlikleriyle İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

10.10.2018

6172 Sayılı Sulama Birlikleri Kanunundaki yasal düzenlemeler sonucu kamu çalışanlarından seçilen birlik başkanları, birlik müdürleri ve saymanları ile İşletme ve Bakım Daire Başkanı Dr. Mehmet Uğur, DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk, İşletme ve Bakım Daire Başkan Yardımcısı Hakkı Kılavuz ve Bölge Müdürlüğü personelinin katıldığı “Sulama Birlikleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Yapılan toplantıda Bölge Müdürü Hayati Çelenk geçiş sürecinde ortaya çıkan sorunların çözüm noktasında birliklerin yanında yer aldıklarını, yasal zeminde teknik yönden bölge imkânlarının kullanılmasında özen gösterileceğini belirtti. Ayrıca sulamaların sürdürülebilir olması için tahakkuk, tahsilat işlemlerinin sağlıklı yapılabilmesi için en kısa sürede su taleplerinin ön ödemeli sayaç sistemine geçilmesi suretiyle maddi imkânlar yönünden güçlü bir sulama birliğinin teşkilinin önemine vurgu yaptı.

Sulama Birliği Başkanları, bu toplantının faydalı geçtiğini ve tekrarının yapılmasını istediklerini belirttiler. Karşılıklı iyi niyet ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.