DSİ Haberler


Kayseri 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

10.10.2018

Kayseri'de gerçekleştirilen yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle değerlendirildiği, bunlara ilişkin sorunların çözülmesinde ve sahip olunan potansiyelin değerlendirilmesinde kuruluşlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanması amacıyla yapılan 2018 yılı dördüncü dönem İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali Süleyman Kamçı başkanlığında düzenlendi.

Kayseri Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Kamçı, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.   

Toplantıda, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri ile temsilcileri, Kayseri'de yürütülen ve programlanan yatırım ve projelerle ilgili toplantıya katılanlara bilgi verdi.  Toplantıda Bölge Müdürümüz Okan Bal 2018 yılı yatırımlarıyla ilgili bir sunum yaptı.

İl Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından Kayseri İl Su Yönetimi Koordinasyonu Kurulu Toplantısı gerçekleşti.

121. Şube Müdürümüz Ümit Demiryürek yaptığı sunumunda; Taşkın Mevzuatı ve Başbakanlık Taşkın Genelgelerini, DSİ Taşkın Islah Projeleri hakkında bilgiler vererek, içme ve kullanma su kaynaklarının korunmasına yönelik çalışmalarımızı kurul üyelerine anlattı.