DSİ Haberler


2018 Yılı Doğa Yürüyüşleri Tamamlandı

26.10.2018

Konya DSİ Spor Kulübünün organize ettiği doğa yürüyüşleri Ihlara Vadisi yürüyüşü ile sona erdi. Doğa yürüyüşleri 2019 yılında da devam edecek.

Bölge Müdürlüğümüz personeli arasında birlik, beraberlik ve dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla yürüttüğü faaliyetler arasına “doğa yürüyüşleri”ni de ekleyen Konya DSİ Spor Kulübü, 2018 yılı doğa yürüyüşlerini tamamladı.

Düzenlenen yürüyüşlere katılan personelimiz bir yandan spor yaparken bir yandan eğlendi.

İlk olarak 15 Temmuz 2018 tarihinde Melikler Yaylası Yürüyüşü gerçekleştirildi. Beyşehir Gölüne nazır Dedegöl Dağının eteklerinde ormanlık arazi içerisinde 6 km’lik parkurda yapılan yürüyüşe 30 personelimiz katıldı.

Yeşil örtü ile kaplı dik yamaçlar ve eğimli arazide gerçekleştirilen Çamlık Mağarası yürüyüşü 4 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Uzunluğu bin 830, yüksekliği 45 metre olan Balatini Mağarasında sona eren 5 km’lik yürüyüşe 25 personelimiz katıldı.

Doğa yürüyüşü olmasının yanı sıra kültür gezisi olma özelliği de taşıyan Ihlara Vadisi yürüyüşü 13 Ekim’de gerçekleştirildi. 2018 yılının son doğa yürüyüşü olan 4,5 km’lik Ihlara Vadisi yürüyüşüne 32 personelimiz katıldı.

Personelimizin bir yandan spor yapmasını bir yandan da çalışma ortamı dışında bir araya gelerek eğlenmesini sağlayan doğa yürüyüşlerini önemsediklerini söyleyen DSİ Spor Kulüp Başkanı H. Koray Bilgi, “Bu yıl üç doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıl bu sayıyı daha da artırmayı planlıyoruz. Personel katılımının da artacağını umuyorum.” dedi.