DSİ Haberler


Yabancısız DSİ Dolu Dizgin!!!

30.10.2018

Türkiye Basketbol 1. Ligi 3. Hafta müsabakasında Başkent temsilcisi Ankara DSİ Spor Mamak Spor Salonu’nda oynanan maçta Yalova Belediye’yi 81-67 gibi farklı bir skorla yenerek ligde 2. Galibiyetini almayı başardı. 

‘1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ sebebiyle ‘Erken Teşhis Hayat Kurtarır’ sloganıyla parkeye çıkan Başkent Temsilcisi Sağlık Sponsoru Koru Hastaneleri ile beraber yaptığı bu önemli organizasyonla da önemli bir mesaj vermiş oldu.

Sezonun başlamasına bir hafta kala lige katılma kararı alarak, Baş Antrenör Timuçin Meriç yönetiminde tamamen yerli oyunculardan kurulan Başkent Temsilcisi ligdeki yabancısız tek takım konumunda.

Periyodları 28-19, 48-33, 64-48 önde bitiren Ankara DSİ özellikle benchten gelen 32 sayılık katkıyla maça ağırlığını koymayı başardı.

Ankara DSİ’de Gökhan Şirin 15 sayı, 10 ribaund, 3 asist, 3 top çalma, Cem Coşkun 15 sayı, 13 ribaund, 2 asist, Kaan Sarıaslan 17 sayı, 3 ribaund, 8 asist, Serdar Yavuz 11 sayı, 2 ribaund, 3 asistle öne çıkan isimler oldu.

Aynı zamanda Kulübün Fahri Başkanı olan DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın ‘‘DSİ olarak ülkemizin birçok noktasında gençlerimizin spora olan ilgisini arttırmaya çalışıyoruz. Rahmetli Doğan Hakyemez, Aydın Örs gibi büyük isimleri Türk Basketboluna kazandırmış olan Ankara DSİ Sporun Basketbol Camiasındaki yeri büyük önem arz ediyor. Yeni yaptığımız Etlik Spor Salonumuzla Başkentimize yeni bir tesis kazandırmış olmanın da mutluluğunu yaşıyoruz.  9 Kasım’da Akhisar Belediye maçıyla yapacağımız salon açılışımıza tüm Ankaralı sporseverleri bekliyoruz.’’ sözleriyle Basketbola olan desteğini belirtti.