DSİ Haberler


Genel Müdürümüz Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

12.12.2018

12 Aralık Çarşamba günü Genel Müdürlüğümüz Namık Kiper Toplantı salonunda düzenlenen koordinasyon toplantısında 2018 yılı ödenek durumları ve 2019 yılı yatırım programı ile ödenek durumları masaya yatırıldı.

Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın başkanlığında yapılan toplantıya Genel Müdür Yardımcımız Oğuz Kasap, ilgili Daire Başkanları ve Daire başkan yardımcıları ile Bölge Müdürleri telekonferansla katılım sağladılar.

Toplantının açılışında kısa bir değerlendirme yapan Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın;

Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine başlayan Aydın, “Genel Müdürlüğümüz ülkemizin en büyük kamu kuruluşlarından biridir.

DSİ büyük hedefleri olan ve her daim hedeflerini gerçekleştiren bir kurumdur. Bugünde 2019 yılı hedefleri, yatırımları ve öncelikleri üzerinde değerlendirmede bulunup önceliklerimizi ortaya koyacağız. Bu bağlamda hep beraber canla başla çalışacağız.

Tabi projelerimizde çalışma yaparken planlamalarımızı çok iyi yapacağız. Bölgelerimizde 2019 yılında bölgelerimizde projelerimizi önceliklendireceğiz. Bununla ilgili gerekli çalışmayı yaptık.

Ödenek planlarımızı yaparken özellikle %70 ve üzerinde olan projelerin tamamlanması önceliğimiz olacaktır. Netice odaklı çalışacağız. Harcanan her kuruşun yılsonunda faydaya dönüşmesini sağlayacağız.  Yapılacak harcamanın mutlaka faydaya dönüşmesini sağlayacağız.

Bu bakımdan işi zamanında bitirmek için iyi planlama yapmak zorundasınız. Kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerimizi belirlemeliyiz. 

Sözlerime son verirken son olarak 2018 yılında bütün dairelerimiz ve bölgelerimizin çok başarılı çalışmalar yaptığını belirtmek istiyorum. Bu bakımdan bütün çalışanlarımızı kutluyorum. Sizlerle gururu duyuyorum. 2019 yılının da bütün çalışanlarımız ve kurumumuz adına başarılı geçmesini temenni ediyorum. ‘dedi.

Genel Müdürümüzün konuşmalarının ardından ödenek durumları masaya yatırılarak üzerinde değerlendirme ve istişarede bulunuldu.