DSİ Haberler


DSİ'den Adana ve Van’a Yardım Eli...

12.03.2019
Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanlığımız tarafından geleneksel olarak düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan malzemelerin sergilendiği standı ziyaret etti.

DSİ çalışanları 56 yıldır  Edirne’den Iğdır’a, Kars’tan Muğla’ya, Türkiye’nin dört bir tarafında eğitimlerine; kaleme, silgiye, çantaya, ayakkabıya ve daha birçok şeye muhtaç şekilde devam etmeye çalışan miniklere yardım elini uzatmaya çalışıyor.

 

 

1963 yılında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının başlattığı ve her yıl gönüllülük esasına göre artarak devam ettirdiği “Köy Okullarına Yardım Kampanyası” ile eğitim çağındaki öğrencilerimizin temel ihtiyaçları karşılanıyor.

 

 

Genel Müdürlüğümüz yaptığı çalışmalarla Ülkemize kazandırdığı önemli projelerin yanında maddi imkanlardan yoksun öğrencilerimize kırtasiye ve giyim yardımı gibi sosyal alandaki yardımlaşma faaliyetlerini de gönüllülük çerçevesinde Jeoteknik Hizmetler ve YAS Daire Başkanlığı öncülüğünde sürdürüyor.

Bu kapsamda belirlenen, Adana Aladağ Dölekli Köyü İlkokulu ve Van Saray Değirmiköyü İlkokulu öğrencilerine dağıtılmak üzere DSİ çalışanlarından  toplanan yardımlar neticesinde gönderilecek olan malzemeler tedarik edildi.