DSİ Haberler


İç Anadolu Kariyer Fuarı”nda Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya Geldik

09.05.2019

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, ülke genelinde 87 üniversitenin işbirliği ile 8 bölgede tertip edilen “Bölgesel Kariyer Fuarları” kapsamında, 25-26 Nisan tarihlerinde, KTO Karatay Üniversitesinin ev sahipliği ve dokuz üniversitenin katılımıyla “İç Anadolu Kariyer Fuarı” gerçekleştirildi.

Üniversite mezunlarının karşı karşıya kaldığı işsizlik sorunu ile mücadele edilmesi, nitelikli öğrenci ve mezunların kamu kurumlarına kazandırılması, kamu kurumlarının nitelikli işgücü arasındaki bilinirliğinin ve işveren marka değerinin artırılmasının hedeflendiği fuarda, Bölge Müdürlüğümüz standı açılarak öğrencilerle bir araya gelindi.

Fuar açılışında Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofis Başkanı Doç. Dr. Salim Atay standımızı ziyaret ederek Bölge Müdür Yardımcımız M. Muhittin Özyalvaç ile bir süre sohbet etti.

Kurumumuzun tanıtıldığı ve öğrencilerin Bölge Müdürlüğümüz projeleri hakkında bilgilendirildiği standa, Bölge Müdürümüz Birol Çınar, Bölge Müdür Yardımcımız M. Muhittin Özyalvaç ve Genel Müdürlüğümüz Tanıtma ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Erdinç Dumlu da katıldı. Fuar kapsamında açılan standa ek olarak düzenlenen “sohbet etkinliği”nde Bölge Müdür Yardımcımız H. Koray Bilgi ve Havza Yönetimi İzleme ve Tahsisler Şube Müdürü Mevlüt Diri öğrencilerle bir araya gelerek “Konya Ovası Projeleri ve DSİ Genel Müdürlüğü Yatırımları” hakkında bilgi verdi.

KTO Karatay Üniversitesinin ev sahipliği yaptığı fuara Aksaray Üniversitesi, Kapadokya Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi katıldı.