DSİ Haberler


Araklı’nın Köprü Hasretine DSİ Son Verdi

03.01.2020
Hasretle beklenen köprünün montajına başlandı.

DSİ harekete geçti ve Trabzon’un Araklı İlçesinde vatandaşlarımızın özlemle beklediği köprünün yapımına başlandı. Montaj işlemleri tamamlanan körü kısa bir süre sonra vatandaşlarımızın kullanımına açılacak.

Köprünün Montajı Dün Resmen Başladı

DSİ 22.Bölge Müdürlüğü, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerimizin kalkınmasına yönelik, yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Barajlar, Taşkın Kontrol Tesisleri, İçmesuyu ve Rekreasyon - Rehabilitasyon projelerinin yanı sıra, estetik dere ıslahları ile de bölge illerimiz önemli yatırımlarla buluşuyor. Bu kapsamda, Trabzon’un Araklı İlçesinde vatandaşlarımızın özlemle beklediği köprünün montajı dün resmen başladı.

İlçeye Farklı Bir Siluet Kazandıracak

Trabzon-Araklı Karadere Vadisi Islahı 2.Kısım İnşaatı işi kapsamında yapılan yaya köprüsü, vatandaşlarımızın günlük yaşantısını kolaylaştıracak ve ilçeye farklı bir siluet kazandırmış olacaktır. Köprü montajının kısa bir süre sonra tamamlanması ve halkımızın kullanımına açılması hedeflenmektedir. Öte yandan söz konusu iş kapsamında, 3509 m beton ağırlıklı duvar, 1891 m temeli beton kargir duvar, 678 m Beton ağırlıklı U kanal ve 3 adet araç geçişi için menfez ve 3 adet Tersip bendi imalatları tamamlanmıştır.