DSİ Haberler


Seyitömer İlkokulu’na Malzemeler Teslim Edildi

11.02.2020

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının 57 yıl önce başlattığı köy okullarına yardım kampanyası kapsamında Kütahya’nın Seyitömer İlkokulu’na gönderilen malzemeler, DSİ 3.Bölge Müdürü Murat Gül, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit,  ve DSİ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin katılımıyla teslim edildi.

1963 yılında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü çalışanlarının başlattığı ve her yıl gönüllülük esasına göre artarak devam ettirdiği köy okullarına yardım kampanyası ile eğitim çağındaki öğrencilerin temel ihtiyaçları karşılanıyor. DSİ çalışanlarının sosyal sorumluluk kabul ederek başlattığı öğrenci yardımları için bu sene Diyarbakır Hazro Kavaklıboğaz İlkokulu ve Kütahya Seyit Ömer İlkokulu belirlenmişti.

DSİ çalışanlarının bağışları ile alınan kırtasiye, giyecek ve oyuncaklar, Kütahya ili Seyitömer İlkokulunda düzenlenen etkinlikle teslim edildi. Yöresel kıyafetlerle öğrencilerin misafirleri karşıladığı etkinlikte öğrenciler gelen misafirlere hediye takdim ettiler. Yapılan bu etkinlik dolayısıyla İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit başta olmak üzere okul yetkilileri ve öğrenciler, DSİ yetkililerine ve emeği geçenlere teşekkür etti. Daha sonra Murat Gül, Hasan Başyiğit,diğer yetkililer öğretmenler odasını ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldiler.