DSİ Haberler


Ziraat Odaları Başkanlarıyla Sulama Birlikleri Sorunları Masaya Yatırıldı

17.02.2020

DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk Başkanlığında İlçe Ziraat Odası Başkanlarıyla Sulama Birlikleri ve sulama sorunlarının değerlendirildiği toplantı Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Bölge Müdür Yardımcısı Murat Can, Planlama Şube Müdürü Mustafa Gördeli, İşletme Bakım Şube Müdürü Şaban Efe ve Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanı içerisinde bulunan Sulama Birlikleri Başkanları da katıldı.

Toplantıda 2019 yılı sulama faaliyetleri ile karşılaşılan sorunlar, çözüm yolları ve alınacak tedbirler ile 2020 yılında birliklerin mali yapılarının güçlendirilmesine yönelik tedbirler ve genel durumları ele alındı.

Ziraat Odası Başkanları da 6964 sayılı kuruluş kanunları gereği sulama tesislerinden faydalanan çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılamak, üyelerin mesleki hak ve menfaatlerinin korunmasını sağlamak noktasında her zaman yanlarında yer aldıklarını belirterek bu tür toplantıların DSİ’nin Başkanlığında tekrarlanmasının faydalı olacağını belirttiler.

DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk de sulayıcı örgüt temsilcileri ile yapılan toplantının önemine vurgu yaparak Sulama Birlikleri’ne 2020 sulama yılında başarılar diledi.