DSİ Haberler


DSİ 24. Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri Ve Hizmet Birimleri, Bakım-Onarımları Tamamlanarak Hizmete Alındı

25.02.2020

DSİ 24. (Kars) Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesisleri ve Hizmet Birimleri, ilk yapımlarının üzerinden geçen çok uzun süre zarfında elektrik, kalorifer, su ve mekanik tesisatta, yapı kısımlarında meydana çürüme, bozulma, tahribatlar nedeniyle şikâyet ve memnuniyetsizliklere neden olduğundan, bu tesislerimizde gerekli bakım onarımları yapıldı.  

Tesisler daha etkin ve verimli hale getirilerek, Kars ilimizde önemli bir ihtiyacın daha ekonomik bir şekilde karşılanması ve istifadeye sunulması amacıyla Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatları çerçevesinde DSİ Genel Müdürlüğümüzün destekleri ile 2019 yılında gerçekleştirilerek hizmete alındı. Böylece, bu tesislerin hizmete alınmasının üzerinden geçen çok uzun süre zarfında ortaya çıkan bakım onarım ihtiyaçları giderilerek, ülkemiz ve kurumumuz hizmet standartlarına uygun hale getirilerek hizmete alındı. 

Buralardan faydalanan kurum personelimizin ve kurum dışından faydalananların yoğun memnuniyet ve takdirlerine mazhar hale getirildi, DSİ Genel Müdürlüğümüzün hizmet içi eğitim seminerleri ve benzer faaliyetler için de namzet hale getirildi. Kars ilimizin de çok önem arz eden bir alandaki ihtiyacına da önemli katkı sunacak duruma geldi.

Diğer taraftan Bölge Müdürlüğümüz yerleşkesindeki sosyal tesisler ve hizmet birimlerinde yapılan ısı yalıtımı ile iki yılda sağlayacağı tasarrufla yapılan masrafı karşılayacak şekilde planlanarak gerçekleştirildi.