DSİ Haberler


Ardahan Ve Iğdır İlleri 2020 Yılı 1. Dönem İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantıları Yapıldı

02.03.2020

DSİ 24. (Kars) Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanındaki illerimizde, 20 Ocak 2019 tarih ve 30659 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan “Havza Yönetimi Merkez Kurulu, Havza Yönetim Heyetleri Ve İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurullarının Teşekkülü, Görevleri, Çalışma Usul Ve Esaslarına Dair Tebliğ” gereği yılın ilk 6 ayı içerisinde yapılması gereken İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantıları gerçekleştirilmektedir. 

Ardahan ilimize ait İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı 25.02.2020 tarihinde Vali Yardımcısı V. Hanak Kaymakam Mehmet Naim Akgül başkanlığında Ardahan Valiliği toplantı salonunda, Iğdır ilimize ait İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı ise, 26.02.2020 tarihinde Iğdır Vali Yardımcısı Yunis Koç başkanlığında Iğdır Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirildi. Söz konusu toplantılara DSİ 24. Bölge Müdürlüğümüzden Bölge Müdür Yardımcısı Sebahattin Şamcı, Havza Yönetimi, İzleme ve Tahsisler Şube Müdürü, O ildeki DSİ Şube Müdürü, kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

25.02.2020 tarihinde yapılan Ardahan ilimizde gerçekleştirilen Ardahan İli İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda; su kaynaklarımızın korunması, tasarruflu kullanılması ve zararlarının önlenmesi amacıyla halkın bilinçlendirilmesine yönelik yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi.


26.02.2020 tarihinde yapılan Iğdır İli İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda; Iğdır ilinde Kurumumuz tarafından yapılarak işletmeye açılmış olan sulamaların işletme-bakım ve yönetim sorumluluğunun yürütülmesine yönelik yeni yapılan düzenleme çerçevesinde işletilen sulama alanlarında meydana getirilen sulama oranlarındaki artışlar değerlendirilmiş, bundan sonraki yıllarda etkin ve verimli bir sulama yöntemi için yapılması gereken çalışmalar görüşülmüştür.