DSİ Haberler


Bolu Karadere İçmesuyu Tesisleri Devam Ediyor...

19.03.2020

Devlet Su İşleri  Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.


Bolu Karadere İçmesuyu Tesisleri Devam Ediyor…

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün Bolu ilindeki yatırımları ile vatandaşlarımıza memba kalitesinde ve Avrupa standartlarında içme ve kullanma suyu temin edilmektedir.

Bolu Karadere İçmesuyu Tesisleri işinde % 35 fiziki gerçekleşme sağlanmış olup regülatör ve ve isale hattının inşasının tamamlanmasıyla birlikte yılda 7 milyon 880 bin m3 su vatandaşlarımızın  kullanımına sunulacaktır.

Bölge İnsanına Memba kalitesinde Su Sağlanacaktır

İsale hattı 6.832 metre 600 mm 5.850 metre 800 mm duktil borular ile inşa edilmektedir. Söz konusu su getirme sisteminin yapılması ile birlikte 115.000 kişinin içme suyu ihtiyacı sadece bu kaynaktan karşılanarak milli ekonomiye katkı sağlanacaktır.