DSİ Haberler


Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi Toplantısı Ordu’da Devam Ediyor

16.07.2020

Ordu’da 77 km boyunca uzanan ve üzerinde  Fatsa, Çatalpınar, Kabataş, Aybastı, Gölköy, Gürgentepe, Çamaş, Korgan, kısmen Perşembe, Ulubey ve Tokat'ın bir bölümünü kapsayan Bolaman Havzası’nın ıslah edilmesine yönelik çalışmalar hız kazandı.

11. Kırsal Kalkınma Planı (2019-2023) ve Ulusal Havza Yönetim Stratejisi (2014-2023) ile belirlenen hedeflere uyumlu şekilde hazırlanan “Bolaman Havzası Rehabilitasyon Projesi” için ‘Fizibilite Etüdü’ ve ‘Çevresel ve Sosyal Paket’ hazırlığına yönelik, Ordu’da 5 gün sürecek program gerçekleştirilmektedir.

Ordu Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve Ordu Valisi Tuncay Sonel’in başkanlık ettiği açılış toplantısı'nda DSİ Genel Müdür Yardımcımız Murat Dağdeviren ve Etüd Plan Daire Başkan Yrd. Erhan Demir sunum yaptı.

DSİ Genel Müdür Yardımcımız Murat Dağdeviren konuşmasında, 700 milyon liraya yakın bir yatırım önerisiyle, projenin önemli bir paydaş kuruluşu olarak yer aldıklarını söyleyerek, ”İyi bir proje ekibi oluşturuldu.  Bölgede çalışmaya başlamak için en uygun havza seçilmiş. Projelerin hepsini birlikte hayata geçirmek en büyük amacımız. Projenin kendi planı söz konusu. O kendi planına uyacak şekilde bölgemizde, proje çalışma ekibiyle sıklıkla bir araya geleceğiz. Bu çalışmanın özellikle Ordu’muza hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Toplantıya; Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, DSİ Genel Müdür Yardımcımız Murat Dağdeviren, Etüd Plan Daire Başkan Yardımcısı Erhan Demir, DSİ Genel Müdürlüğü'nden Murat Çavuşoğlu, Hülya Kesmük Yücel, Canan Gökhan Doğan, Bölge Müdür Yardımcısı Serkan Kaman,  Havza Yön. İzleme ve Tah. Şb. Müd. Miraç Taslak, Planlama Şb. Md. Ender Kural, Ordu DSİ Şube Müdürü Mehmet Kurul katılmıştır.