Konya İçmesuyu İsale Hattı 2. Kısım İnşaatının Sözleşmesi İmzalandı

23.12.2016

Konya İl Merkezi ve 2 yerleşim yerinin 2045 yılına kadar olan içmesuyu ihtiyacını karşılayacak ''Konya İçmesuyu İsale Hattı 2. Kısım'' işinin yapım sözleşmesi imzalandı.

DSİ Genel Müdürlüğü Namık Kiper Toplantı Salonunda Genel Müdürümüz Murat Acu Başkanlığında yapılan imza merasimine İçmesuyu Dairesi Başkanı Şadiye Yalçın İçmesuyu Dairesi Başkanlığından ve yüklenici firmadan ilgililer katıldılar.


İmza merasiminde konuşan Genel Müdürümüz Murat Acu "Konya şehir merkezine de içme suyu temin edecek bu projeyi son derece önemli görüyorum. Bu proje ile şehrin uzun vadeli içme suyu ihtiyacı karşılayacağız. Konya İçmesuyu İsale Hattı 2. Kısım işi Ülkemize ve Konya'mıza hayırlı olsun." dedi. Konya İçmesuyu İsale Hattı 2.Kısım

Mavi Tünel çıkışındaki branşman vana odasından alınacak 4,246 m3/s ham su, Hamsu Pompa İstasyonu aracılığıyla arıtma tesisine, arıtılmış su Konya İl Merkezinde yer alan mevcut Dedekorkut Deposuna, Çumra İlçesinde inşa edilecek DY1 deposuna ve İçeri Çumra Beldesinin mevcut DM deposuna iletilecektir. 

İş kapsamında;

  • 59 km isale hattı ve küçük sanat yapıları inşaatı,
  • 23 km servis yolu inşaatı,
  • Çarşamba Çayı geçişi için köprü imalatı
  • 1 adet yeni depo ve 1 adet pompa istasyonu inşaatı yer almaktadır.