Bakan Yardımcısı Özkaldı Başkanlığında 2019 Yılı Yatırımları ve Öncelikler Masaya Yatırıldı

25.09.2018
25 Eylül 2018 Salı günü Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı başkanlığında yapılan ''Koordinasyon Toplantısında'' 2019 yılı yatırımlarımız ve önceliklerimiz üzerinde değerlendirme ve istişarede bulunuldu.

Toplantıya Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın, Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız, Murat Dağdeviren, Daire Başkanları ve Daire Başkan Yardımcıları ile ilgili personel katıldı. 

Toplantıda Genel Müdürlüğümüzün 2019 yılı yatırımları ve öncelikleri üzerinde değerlendirme ve istişarede bulunuldu.
Toplantının başında kısa bir açılış konuşması yapan Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı; “DSİ büyük hedefleri olan ve her daim hedeflerini gerçekleştiren bir kurumdur. Bugünde 2019 yılı hedefleri, yatırımları ve öncelikleri üzerinde değerlendirmede bulunup önceliklerimizi ortaya koyacağız. Bu bağlamda hep beraber canla başla çalışacağız. Tabi projelerimizde çalışma yaparken planlamalarımızı çok iyi yapacağız. Çünkü işi zamanında bitirmek için iyi planlama yapmak zorundasınız. Kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerimizi belirlemeliyiz. Önceliklerine göre projelerimizi masaya yatırmalıyız. Projelerin ödenek durumları, fiziki ve parasal gerçekleşme seviyelerini değerlendirmeliyiz. Sulama projelerimiz çok önemlidir. Sulamada tamamlanan kısımları derhal sulamaya açarak faydaya dönüştüreceğiz. Bu bakımdan sıkı takip yapmalıyız. Toplantıda alınan kararların kurumumuz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasının temenni ediyorum” dedi.

Bakan Yardımcımız Özkaldı’nın konuşmaların ardından Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın 2019 yılı yatırımları ve önceliklerini içeren sunum yaptı.