Bakan Pakdemirli Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

27.09.2018
2019 yılı yatırımları masaya yatırıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 27 Eylül Perşembe günü, DSİ 5. (Ankara) Bölge Müdürlüğü Sosyal tesislerinde yapılan “Koordinasyon Toplantısına” başkanlık yaptı.

Toplantıya Bakan Yardımcıları Akif Özkaldı, Mustafa Aksu, Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın, Genel Müdür Yardımcıları ve DSİ Daire Başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Pakdemirli; DSİ Genel Müdürlüğü faaliyetlerini değerlendirmek ve yol haritamızı oluşturmak için buradayız. Hizmetlerimizin maksimum faydaya dönüşmesi en büyük temennimizdir. Tarım ve Orman Bakanlığımız, ülkemizin en büyük bakanlıklarından biri haline gelmiştir.

DSİ Genel Müdürlüğü, Su kaynaklarının planlanması, Yönetimi, Geliştirilmesi ve İşletilmesinden sorumlu lokomotif bir kurumdur. Suyun iyi yönetimi açısından, ilgili kurum ve kuruluşların koordinasyon ve işbirliği çok önemlidir. Bu bakımdan kaynakları iyi kullanmak için iyi planlamalar yapmamız gerekmektedir.

Bakan Pakdemirli’nin konuşmasının ardından, Genel Müdür Mevlüt Aydın, başta büyük su işleri olmak üzere 2019 yılı yatırımlarımız ve öncelikleri içeren sunumunu gerçekleştirdi.