Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı Başkanlığında Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

14.11.2018

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı 14 Kasım Çarşamba günü Genel Müdürlüğümüz Namık Kiper Toplantısında düzenlenen Koordinasyon Toplantısına başkanlık etti.

Bölge Müdürlüklerinin projelerinin masaya yatırıldığı toplantıya Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın, Genel Müdür Yardımcıları, DSİ Daire Başkanları ile Bölge Müdürleri telekonferansla katılım sağladılar.

Toplantının başında Bakan Yardımcımız Akif Özkaldı yaptığı kısa değerlendirme konuşmasında;

“Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek yürütülen Büyük Su Projelerini bugün gözden geçireceğiz, sorun varsa çözüm bulacağız. DSİ Genel Müdürlüğü, Ülkemizin en büyük kamu kuruluşlarından biridir. Bu bağlamda hep beraber canla başla çalışacağız.

DSİ büyük hedefleri olan ve her daim hedeflerini gerçekleştiren bir kurumdur. Bugünde 2019 yılı hedefleri, yatırımları ve öncelikleri üzerinde değerlendirmede bulunup önceliklerimizi ortaya koyacağız. Bu bağlamda hep beraber canla başla çalışacağız.

Tabi projelerimizde çalışma yaparken planlamalarımızı çok iyi yapacağız. Çünkü işi zamanında bitirmek için iyi planlama yapmak zorundasınız. Kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerimizi belirlemeliyiz. Önceliklerine göre projelerimizi masaya yatırmalıyız.

Projelerin ödenek durumları, fiziki ve parasal gerçekleşme seviyelerini değerlendirmeliyiz. Sulama projelerimiz çok önemlidir. Sulamada tamamlanan kısımları derhal sulamaya açarak faydaya dönüştüreceğiz. Bu bakımdan sıkı takip yapmalıyız. 

Bilindiği üzere 100 Günlük Eylem Planı hazırlandı. Bakanlığımızın eylem planında ağırlıklı olarak DSİ faaliyetlerimiz var. Bu kapsamda yer alan işlerimizi başarıyla tamamladık. İkinci 100 Günlük Eylem Planımızı hazırladık hep birlikte bu hususta da çalışmalara devam edeceğiz.

Özellikle prestijli vizyon projeler kapsamında; Silvan Projesi, Ankara Gerede İçme suyu, Mavi Tünel İçme Suyu, Melen Barajı, Gaziantep Düzbağ İçmeSuyu projeleri ile birlikte İnşaatı devam eden büyük enerji projelerimizde yer aldı. Ilısu ve Yusufeli Barajları gibi.

son olarak; toplantıda alınan kararların kurumumuz ve ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. ‘’dedi.

Bakan Yardımcısı Özkaldı’nın konuşmalarının ardından Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın DSİ yatırımları ve ödenek durumu hakkında kısa bir sunum gerçekleştirdi. Daha sonra Bölge Müdürleri Bölge Müdürlükleri görev sahasında devam eden , küçük su işleri ile büyük su işleri kapsamındaki yapım işlerinin gerçekleşme durumları, 2018 yılında bitirilecek işleri ve ödenek durumları hakkında sunum yaptılar.