Dünya Su Konseyi 8. Genel Kurul Toplantısı Fransa’nın Marsilya Şehrinde Başladı

30.11.2018

30 Kasım - 01 Aralık 2018 tarihleri arasında Fransa’nın Marsilya şehrinde gerçekleştirilecek olan Dünya Su Konseyi (WWC) 8. Genel Kurul Toplantısı bugün yapılan açılış konuşmaları ile başladı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün 1998 yılından beri üyesi olduğu Dünya Su Konseyi’nin 8. Genel Kurul Toplantısına DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, DSİ Dış İlişkiler Müşaviri Tuncer Dinçergök ve SUEN Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi’nin yanısıra Dünya Su Konseyi’ne üye Türkiye Belediyeler Birliği, Su ve Kanalizasyon İdareleri, Türkiye Müteahhitler Birliği ve Özel Sektörden yetkililer katılım sağlıyor.

Önemi her geçen gün artan su ile ilgili farkındalığın geliştirilmesi, küresel su kaynaklarının yeryüzünde yaşayan tüm canlıların yararına olabilecek biçimde etkin korunması, geliştirilmesi, planlanması, yönetilmesi ve sürdürülebilir kullanımının temini maksadıyla 1996 yılında kurulan ve Merkezi Fransa'nın Marsilya şehrinde bulunan Dünya Su Konseyi’ne DSİ Genel Müdürlüğü 1998 yılından beri üye olup son olarak Kasım 2015’te yapılan seçimlerde Kolej-2 den Yönetim Kurulu’na girmişti.