DSİ Çocuk Bakım Evi'nde Mezuniyet Coşkusu

30.05.2019
Çocuk Bakımevimizden mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz.

DSİ Genel Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Çocuk Bakımevi Şube Müdürlüğünce, 30 Mayıs 2019 Perşembe günü DSİ Konferans salonunda yılsonu sergisi ve mezuniyet töreni; öğrenci, veli ve personelin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın’ın uhdesinde Genel Müdür Yardımcılarımız Kaya Yıldız, Murat Dağdeviren, Şadiye Yalçın, Oğuz Kasap ve Faruk Fıratoğlu, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanımız Hasan Çakıryılmaz’ın eşliğinde sergi açılışı yapıldı. Açılışa tüm öğrencilerimiz, aileleri ve Çocuk Bakımevimizin çalışanları katıldı.

4-6 yaş grubu öğrencilerinin 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemi boyunca sınıflarında yaptıkları etkinliklerinin bir araya gelmesiyle oluşan sergi büyük beğeni topladı.

Sergi sonrası; Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan mezuniyet töreninde  Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın kısa bir konuşma yaptı. Aydın konuşmasında; Uzun seneler sizlerle gurur duyacağımızdan eminiz. Sizlere şimdiden yapacağınız bütün güzellikler, erişeceğiniz  başarılar için  teşekkür ediyorum diyerek  çocuklara hayatları boyunca başarı dileklerini iletti. Aydın ayrıca öğrencilerine bir evlat şefkati ile yaklaşan, onları eğiten, öğreten öğretmenlere teşekkür etti.


Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Hasan Çakıryılmaz ise konuşmasında içinde bulunduğumuz dönemde ülkemizin ve dünyamızın ihtiyaçlarının ve sorumluluklarımızın farkındayız. Bu süreçte eğitim ve öğretimin değerini bir kez daha anlıyoruz,  Bugün her biriniz artık kendiniz ve âilelerinizin yanı sıra, ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlusunuz dedi. Çakıryılmaz sözlerini başarı ve mutluluk temennileri ile bitirdi. 

6 yaş grubu  28 öğrenci; halk dansları, orff, drama, İngilizce ve müzik alanlarında hazırladıkları gösterilerini ailelerine, personele ve protokole sundular.

Gösteri sonrasında cüppe ve keplerini giymiş olan çocuklarımıza katılım belgeleri verildi. Mezuniyet töreni veli ve misafirlerin yoğun ilgisi ve memnuniyetiyle son buldu.  

Çocuk Bakımevimizden mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor,  yaşamlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyoruz.