DSİ’de Bayramlaşma Merasimi Gerçekleştirildi

10.06.2019
Mevlüt Aydın “Bayramın bağlarımızı güçlendirip, dayanışma duygumuzu artırmasını, huzur ve mutluluğumuza vesile olmasını diliyorum”

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü A-Blok’ta , DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Genel Müdür Yardımcıları Kaya Yıldız, Murat Dağdeviren, Şadiye Yalçın, Faruk Fıratoğlu ile Daire Başkanları, Başkan Yardımcıları, Şube Müdürleri ve personelin katılımıyla bayramlaşma merasimi gerçekleştirildi.

DSİ Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın Ramazan Bayramı münasebeti ile yaptığı yazılı açıklamada;

Bütün çalışanlarımızın Ramazan bayramını tebrik ediyor, bu bayramın bağlarımızı güçlendirip, dayanışma duygumuzu artırmasını, huzur ve mutluluğumuza vesile olmasını diliyorum..

Bayramların, insanları birbirine yaklaştıran, kaynaştıran yüreklerde sevgiye ve saygıya dayalı, içten, samimi dostlukların gelişmesine, güçlenmesine vesile olan önemli ve değerli günler olduğunu ifade eden Aydın, “Bayramlarda dargınlıklar ve kırgınlıklar unutulmakta, bireysel sevinçler ortak mutluluğa dönüşmektedir. Küçüklerin hatırlandığı, büyüklerin sayıldığı, kucaklaşmanın, kavuşmanın ve buluşmanın millet fertlerinde davranış haline geldiği bayramların, milletin kültür hayatındaki önemi büyüktür.

DSİ’nin büyük bir aile olduğunu belirten Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın, “Gün geçtikçe işimizde hacmimizde büyümektedir. Ülkemizin her köşesinde vizyon projeleri hayata geçiriyoruz. İnşallah gelecek zaman diliminde daha başarılı çalışmalara hep beraber imza atacağız. DSİ olarak bize düşen görevi yakalanan bu başarıyı daha da ileri noktalara taşımaktır. Kuruluşumuz bu çerçevede 2023 yılına kadar su potansiyelimizi azami seviyede değerlendirmek ve su kaynaklarımızın tamamından istifade etmek hedefindedir. Bu noktada siz değerli arkadaşlarıma olan güvenimin ve inancımın tam olduğunu belirtmek isterim.

DSİ olarak ülke çapında ciddi yatırımlar yapmaktayız. Türkiye yarı kurak iklim kuşağında yer alan ve kullanılabilir su miktarı açısından bakıldığında su stresi altında olan bir ülkedir. Bu tablo su kaynaklarımızın rasyonel yönetimini ve verimli kullanımını zorunlu kılmaktadır.

DSİ Genel Müdürlüğü bu anlayış çerçevesinde geliştirdiği projeler ile suyun bir damlasını dahi boşa harcamayacak şekilde planlanan yatırımları milletimizin hizmetine sunmaktadır. DSİ yatırımları; Tarım, Endüstri, Enerji ve Hizmet sektörlerinde büyük önem taşımakta, gerek gıda güvenliğinin temini, gerekse enerji arz güvenliğinin sağlanması hususlarında önemli bir işlev görmektedir. Bu yatırımlar aynı zamanda sel gibi afetlere karşı da vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamaktır.

DSİ tarafından hayata geçirilen yatırımlar yeni iş sahaları ve gelir getirici faaliyetlere zemin hazırlayarak ekonomik ve sosyal yaşama doğrudan ya da dolaylı olarak etki etmektedir. Ülkemizdeki her 3 ampulden biri DSİ yatırımları ile yanmaktadır. 81 vilayetin içme suyu meselesini çözme gayreti içindeyiz. 2023 yılı hedefimiz 6 milyar m3 su temin ederek, 60 milyon kişiye içme suyu sağlamaktır. Hidroelektrik Enerji de 2023 yılı hedefimiz olan 135 Milyar kWh hedefine adım adım gidiyoruz.

Taşkının zararlarını azaltmak için yoğun bir gayet içerisindeyiz. Tarımda ve Sulamada büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflere ulaşma adına yılmadan yorulmadan çalışacağız.” dedi.

Mevlüt Aydın sözlerini “mübarek Ramazan Bayramınızı bir kez daha en kalbi duygularımla kutluyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle birlikte doyasıya yaşamanız temennisiyle, bayramın İslam âlemiyle birlikte tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyorum.” diyerek tamamladı.