İç Denetçilere Sertifikaları Verildi

17.06.2019
İç Denetim Birimi Başkanlığı tarafından 10-14 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenen beş gün süreli “Sertifikalı İç Denetçi Adayları Eğitimi” 24 kişi katıldı.

Verilen eğitimde, katılımcılara “iç denetimin yönetimi, kamu iç denetim standartları,  iç denetim uygulamaları (planlama, ön çalışma, saha çalışması, raporlama izleme faaliyeti, içden programı), iç denetçilerin çalışma usül ve esasları meslek ahlak kuralları kalite güvence geliştirme programı, performans denetimi ve vaka çalışması ile bilgi teknolojileri denetimi ve saha çalışması” konuları kurumumuz iç denetçileri tarafından anlatıldı.

Genel Müdürlüğümüz merkez binasında yapılan eğitim sertifika törenine Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın, Genel Müdür Yardımcımız Murat Dağdeviren, Şadiye Yalçın, Faruk Fıratoğlu, İç Denetim Birimi Başkanı Bakır Gökalp, Başkan Yardımcıları, Şube Müdürleri ile eğitime iştirak edenler katıldılar.

Toplantıda İç Denetim Birimi Başkanlığı’nın çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın verilen eğitimle ilgili olarak  ise verilen bu eğitimin aday iç denetçiler için büyük bir imkan olduğunu, verilen eğitimde öğrenilenlerin kurumumuza ve katılımcılara ileride ciddi katkı sağlayacağını belirtti ve  eğitime katılanları tebrik ederek başarılarının devamını diledi. 

Eğitim sonunda eğitime katılım belgeleri katılımcılara yapılan törenle Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın, Genel Müdür Yardımcılarımız Murat Dağdeviren, Şadiye Yalçın, Faruk Fıratoğlu ve İç Denetim Birimi Başkanı Bakır Gökalp tarafından verildi.