Düzce’de Yaşanan Sel Alanlarında İncelemede Bulunuldu


19.07.2019

18 Temmuz 2019 tarihinde Düzce İli, Akçakoca İlçesi Sarma Deresi ve Orhanlı Deresi, Gölyaka İlçesi Hacıyakup Köyü ile Cumayeri İlçesi Dokuzdeğirmen Köyünde Büyük Melen Çayı ve yan kollarında; son 24 saatte metrekareye düşen ortalama 75 kg yağış nedeniyle taşkınlar meydana geldi.

Yaşanan taşkınlar sonucunda, köprüler yıkılmış, köy yolları ulaşıma kapanmıştır. Akçakoca İlçe Merkezinde ev, işyeri ve araçlar zarar görmüştür. Herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. İdaremize ait iş makineleri ile taşkın yaşanan bölgelere acil müdahalede bulunulmuş olup halen çalışmalarımız devam etmektedir.

Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın yoğun yağış sonucu meydana gelen Dizce ilinde yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere olayın akabinde hemen Düzce’ye giderek İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çatak, Düzce Valisi Dr. Zülküf Dağlı, Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve beraberindeki ekip ile birlikte Düzce Akçakoca ilçe merkezi ve köyleri ile Cumayeri Dokuzdeğirmen Köyü ve civar köylerinde yürütülen çalışmaları yerinde incelediler.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Düzce Valiliğinde düzenlediği basın açıklaması ve koordinasyon toplantısına da katılan Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın toplantının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve berebarindeki heyet ile birlikte Akçakoca ilçe merkezinde yürütülen çalışma alanlarında incelemelerde bulundular.


Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın 19 Temmuz Cuma sabahında Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin, Düzce Valisi Dr. Zülküf Dağlı başkanlığında Düzce Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde düzenlenen toplantıya katıldı.Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın ile birlikte Uğurlu ve Esma Hanım köylerinde incelemelerde bulundu, vatandaşlar ile görüştü.