Tarım ve Orman Şurası Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

03.09.2019
Genel Müdürlüğümüz Namık Kiper toplantı salonunda 3 Eylül 2019 tarihinde düzenlenen toplantında ‘Tarım Şurası’ değerlendirildi.

Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın başkanlığında düzenlenen toplantıda Genel Müdür Yardımcılarımız Kaya Yıldız, Murat Dağdeviren, Şadiye Yalçın, Tarım ve Orman Bakanı Danışmanı Ersin Topçuoğlu, Daire Başkanları, Daire Başkan Yardımcıları ile ilgililer katıldılar.

Toplantının açılışında kısa bir değerlendirme konuşması yapan Genel Müdürümüz Mevlüt Aydın,’Bilindiği üzere Ekim ayı içerisinde bakanlığımız tarafından yapılacak ‘Tarım ve Orman Şurası’ kurumumuz ve ülkemiz için son derece önemlidir. Buradan çıkacak kararlar ülkemizin tarım, orman ve su konularının anayasası olacaktır. Bizlerde DSİ olarak ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda bu şurada söz sahibi olup katkı sağlamak amacındayız. Kurum olarak hedeflerimiz var ve inşallah bu hedeflerimize ulaşacağız.’dedi.

Genel Müdürümüzün açılış konuşmalarının ardından Bakanlığımızın kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla yapılan Tarım ve Orman Şûrasının çalışma usul ve esaslarının düzenlenmesi hedefleri, işleyişi ve görevlerinin belirlenmesi amacıyla yapılan çalışmaların değerlendirme ve istişaresi yapıldı.