DSİ Kültür Sanat Faaliyetleri


DSİ'de Türk Halk Müziği Konseri

DSİ'de Türk Halk Müziği Konseri
30.12.2011
DSİ Türk Halk Müziği Korosu'nun sanatçı İzzet Altınmeşe'nin de katıldığı Şef Kenan Şele yönetimindeki "Türkü Pınarı Konseri" 17 Mayıs 2010 tarihinde Genel Müdürlük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

DSİ Genel Müdürü Haydar Koçaker'in de dinleyiciler arasında yer aldığı konserde birbirinden güzel halk müziği eserleri seslendirildi. Kendisi de programda saz çalarak "Konyalım" türküsünü seslendiren Koçaker, konser bitiminde yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
"Esasında birbirimizle ne kadar gurur duysak azdır. Yok aslında birbirimizden farkımız. Biz can dostuyuz; can diyoruz. Gerçekten bugün bizleri mutlu kılan, geçmişe götüren, ağıt yaktıran sevgi dolu sözler sarf ettiren Sayın İzzet Altınmeşe üstadımıza şükranlarımızı sunuyoruz ve de Kenan Şele'ye aynı zamanda çok değerli ses ve saz sanatçılarımıza özellikle sizlere teşekkür ediyorum. En kötü gününüz böyle olsun."

Dinleyicilerin büyük beğenisini kazanan konsere konuk sanatçı olarak katılan İzzet Altınmeşe'nin söylediği Erzurum Çarşı Pazar (Sarı Gelin), Leyla, Sarı Kamış Ağıdı, Maden Dağı ve Derdo türküleri ilgi ile dinlendi.