ARTVİN İÇME SUYU ARITMA TESİSİ İNŞAATINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

18.11.2020 / Gösterim Sayısı : 3075 / Arşiv

DSİ Artvin’de yaptığı yatırımlarla Çoruh Nehrine altın gerdanlıklar takmaya, karayolları ve köy yollarını yeniden inşa etmeye, tarihi eserleri korunmaya, enerji ve telefon hatlarını yenilemeye, derelerdeki taşkın riskini azaltmaya, gölet ve sulama işleri yapmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye devam ediyor.

DSİ tarafından geliştirilen Artvin İçme Suyu Projesi ile Artvin Şehir Merkezinin içme suyu problemi çözülüyor.

Artvin İçme Suyu Arıtma Tesisi projesi kapsamında Hatila Deresinden 33 km uzunluğundaki isale hattıyla getirilecek olan 255 lt/sn kapasitesindeki içme suyu, Katrevan Mevkiinde 880 kotunda inşa edilmekte olan konvansiyonel tip arıtma tesisinde arıtılarak, Artvin’in gelecekteki nüfusunu da dikkate alarak en az 50 yıllık periyotta Artvin Şehir Merkezindeki vatandaşlarımıza memba kalitesinde içme suyu sağlanacaktır.

Artvin İçme sSuyu Arıtma Tesisi İnşaatı İşinde bugüne İdare, Trafo, Klor, Kimya, Belt Filtre, Isı Merkezi, Klor Temas Tankları ve Su Depoları, Hızlı ve Yavaş Karıştırıcı, Durultucu, Hızlı Kum Filtre Makine Bloğu, İzolasyon ve Debi Ayar Vana Odası ve Debimetre Binalarının kaba inşaatları bitmiştir. İnce işler devam etmektedir. Binalardaki mekanik işler ve saha borulaması devam ektedir. Taşkın tahliye hattı tamamlanmıştır.